Wyborowa

Wyborowa – marka czystej wódki, produkowanej z żyta, przy wykorzystaniu trzystopniowego procesu destylacji, który nadaje jej charakterystyczny słodki smak i kremową konsystencję. Znak towarowy Wyborowa pochodzi od spirytusu wyborowego, używanego w procesie destylacji. Produkcję wódki Wyborowa rozpoczął w 1823 roku w Poznaniu żydowski przedsiębiorca Hartwig Kantorowicz. Wódka Wyborowa była jednym z pierwszych zarejestrowanych znaków towarowych polskich alkoholi. Jest to także jedna z najstarszych, współcześnie produkowanych wódek w Polsce, należąca obecnie do międzynarodowej grupy Pernod Ricard.
Proces produkcji wódki Wyborowa łączy w sobie tradycyjną recepturę wódki oraz najnowsze osiągnięcia technologiczne. Wódka Wyborowa posiada oznaczenie „Polska Wódka”, ponieważ jest produkowana wyłącznie w Polsce.
Wyborowa jest produkowana wyłącznie z polskiego żyta, pochodzącego z upraw w regionie Wielkopolski. Proces produkcji rozpoczyna się od selekcji najlepszych odmian żyta, mających gwarantować odpowiedni słodki smak oraz gęstą, aksamitną konsystencję.
Produkcja spirytusu odbywa się w dwóch etapach. Pierwszy z nich to produkcja spirytusu surowego w gorzelniach rolniczych z wykorzystaniem aparatu destylacyjnego. Wówczas tworzony jest właściwy charakter i styl, który ma istotny wpływ na smak i aromat produktu finalnego. Drugi etap to wielokrotna destylacja (rektyfikacja) spirytusu z gorzelni w zakładzie rektyfikacyjnym. Po rektyfikacji spirytus wysokoprocentowy jest rozcieńczany do mocy wódki do butelkowania (40% alkoholu).

Wyświetlanie jednego wyniku